Rakousko - Kamenná soutěska - Jednodenní turistika

Nenáročný jednodenní turistický zájezd.

Jednodenní zájezd s průvodcem, kde navštívíte vodopády Myra, dále soutěsku Dolního Rakouska v oblasti Gutensteinerských Alp - soutěsku Stein - wandklamm. Celá trasa je jen cca 10 km dlouhá zato velmi zajímavá a členitá a projdou ji i méně zdatní turisté s dětmi do 5 hodin. Na trase se můžete občerstvit v různých hospůdkách nebo jen relaxovat na četných posezeních pro turisty.

Túra vede krásnou přírodou - dřevěné lávky, mosty a schody nejen kolem vodopádů Vám pomohou překonat výškové rozdíly mezi skalními stěnami .

Jediný úsek, který vyžaduje obratnost a není vhodný pro člověka se závratěmi je výstup po dlouhém žebříku, kde se dostanete do nitra hory. Přes skalní bránu totiž vstoupíme do Turecké jeskyně. V Turecké jeskyni potřebujete k překonání tmavého úseku baterku, popř. dobře svítící mobil. Tento úsek, ale mohou turisté, kteří si netroufají, obejít po bezpečných chodnících.

Po projití jeskyně pokračujete po lesních cestách nebo po louce k jezírku nad vodopády řeky Pernitz, nad kterými mohou ti fyzicky zdatnější vystoupat až na vrchol hory s nádhernou skalní vyhlídkou Hausstein.

Ostatní projdou pěšinou podél jezírka, na jehož konci můžete krmit pstruhy ( schránky s krmením za poplatek ). Poté již opět scházíte k romantickým vodopádům a peřejím divoce zurčící a zpěněné řeky Pernitz, kterou přecházíme po dřevěných můstcích a schůdcích až k dolnímu jezírku.

 

Odjezdy:

3,20 hod. Hlučín AN nástupiště č. 4 mapa
3,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB mapa
4,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO mapa
4,20 hod. Frýdek Místek Tesco autobusová zastávka Příborská mapa
5,30 hod. Olomouc Hodolany AN ( autobusová zastávka u podchodu ul. Tovární) mapa
6,20 hod. Brno čerpací stanice Tesco Stores ČR u. Vídeňská mapa

Odjezd zpět: cca v 17:00 hod dle pokynů průvodce na místě 

 

 

 

Návrat v pozdních nočních hodinách

Cena zahrnuje

  • autobusovou dopravu s průvodcem

Cena nezahrnuje

  • 5 eur na vodopády Myra a 7 eur na vodopád Steinwandklamm
  • pojištění léčebných výloh

Kamenná soutěska 2023

TermínPočet dníCenaRezervace