Slovensko - Velikonoce v Bojnicích - Jednodenní zájezd

Bojnice leží nedaleko města Prievidza v oblasti Velká Fatra. K největším zajímavostem lázní patří slavný zámek, ve kterém se natáčela pohádka "Šíleně smutná princezna", lázně, koupaliště a zoologická zahrada.

Zámek Bojnice se tyčí na úpatí Strážovských vrchů na travertinovém kopci nad stejnojmenným městečkem. Je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších slovenských hradů. První písemná zmínka o existenci hradu je z roku 1113 v listině zoborského opatství. Bojnický zámek je národní kulturní památkou a současně sídlem muzea. V prostorách zámku se konají různé kulturní a společenské akce: koncerty vážné hudby v Huňadyho sále, vystoupení skupiny historického šermu, svatební obřady ve Zlatém sále.

Během velikonočních svátků se projdete zámeckými komnatami vyzdobenými velikonočními motivy.

www.bojnicecastle.sk 

Hned vedle zámku najdete hlavní vstup do Zoologické zahrady. Jedná se o nejstarší a nejnavštěvovanější zoo na Slovensku.

www.zoobojnice.sk

 

Nejnovější atrakcí je Vyhlídková věž Čajka v oblakoch (stezka v korunách stromů), která nepřehlédnutelně vyčnívá nad městem a díky tomu poskytuje krásný výhled na Bojnice, zámek i blízké město Prievidza. U věže postavili pro děti šmoulí domečky, velké hřiště a nově zde jezdí dokonce turistický vláček.

Zájemci také mohou navštívit Vodní svět v lázních a dopřát si relaxaci v několika bazénech s přírodní, léčivou hydrogen-uhličitanovo-síranovou, vápnikovo-horčíkovou vodou, která zde vyvěrá z 9 pramenů o tepotě od 28 – 52 ºC. Vstup do bazénu LD Mier je možný osobám od 15 let .

www.kupele-bojnice.sk

 

V posledních letech na Slovensku přibývají novodobé turistické atrakce – galerie optických klamů. Jednou z nich je Dům iluzí. Zde můžete díky interaktivních expozicí objevovat a poznávat jak fungují vaše smysly.

www.domiluzi.sk

 

Odjezdy:

5,20 hod. Hlučín AN nástupiště č. 4 mapa
5,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB mapa
6,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO mapa
6,20 hod. Frýdek Místek staré AN (parkoviště Národní dům) mapa

 

 

Cena zahrnuje

  •  autobusovou dopravu a služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • zámek: dospělí 13 €, studenti a důchodci nad 65 let 8,5 €, děti od 6 do 15 let 6 €
  • zoo: dospělí 8 €, děti od 4 do 15 let 4 €
  • vodní svět LD Mier: osoby od 15 let 9 € / hodina
  • stezka v oblacích: dospělí 8 €, děti od 3 do 15 let 4 €

 

Slovensko - Velikonoce v Bojnicích

TermínPočet dníCena osobaRezervace