Slovensko - Hrad Děvín a festival zelí Stupava - Jednodenní zájezd

Hrad Děvín (slovensky Devín) je jedním z nejznámějších a také nejvýznamnějších hradů dnešního Slovenska. Nachází se v nejjižnějším výběžku Malých Karpat na strmé skalní ostrožně v nadmořské výšce 212 m na soutoku Moravy s Dunajem.
Dnes je Děvín zpřístupněn jako muzeum s volnou prohlídkou. Pečlivě udržovaný areál skýtá skvělé výhledy na Dunaj, Moravu či Děvínskou Kobylu, krásné vápencové návrší s bohatou vápnomilnou a flórou a faunou teplých skalních stepí a lesostepí. V hradní expozici se můžeme seznámit s historií vojenství, zbraní i s taktikou a způsoby dobývání hradu.

Už víc než dvacet let patří první říjnový víkend zelí. Festival zelí v Stupavě je největší akcí na Záhorí a každoročně přiláká tisíce návštěvníků.
Hlavní myšlenkou festivalu je zachování tradic regiónu Záhorie, propagace tradičního pěstování a zpracování zelí, prezentace místních souborů, sdružení, kulturních památek a v neposlední řadě i místních kulinářských specialit. 

Každoroční součástí bohatého programu je řemeslnický jarmark a výstava ovoce a zeleniny s názvem Úroda. Oblíbený doprovodný program pro návštěvníky je vaření zelí. Kulturní program je zaměřený na všechny věkové skupiny, nabízí mnoho soutěží, atrakcí, gastronomických variacií regionálních jídel a živých koncertů.
Kromě toho si můžete prohlédnout  Kostel sv. Štefana nebo místní pivovar Stupavar.

  

Odjezdy:

5,20 hod. Hlučín AN nástupiště č. 4 mapa
5,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB mapa
6,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO  mapa
6,20 hod. Frýdek Místek Tesco autobusová zastávka Příborská mapa
6,50 hod. Nový Jičín AN nástupiště18 mapa
7,40 hod. Olomouc Hodolany autobusová zastávka u podchodu ul. Tovární mapa

 

Cena zahrnuje

  • autobusovou dopravu a služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné hrad Děvín: dospělí 8 €, děti, studenti  a důchodci nad 65 let 4 €

 

Slovensko - Hrad Děvín a festival zelí Stupava

TermínPočet dníCena osobaRezervace
07.10. - 07.10.20231690 KčRezervovat