Polsko - Vánoční Krakow - Jednodenní vánoční

 

Krakow

Jedno z největších a nejstarších měst v Polsku - Krakow byl, až do roku 1596 hlavním městem Polska. Historické centrum Krakowa leží na úpatí kopce Wawel na levém břehu řeky Visly. Je to symbolické místo velkého významu pro všechny Poláky. Právě tam, na Wawelu, stojí královský hrad a katedrála. Hlavní náměstí Krakowa je třetí největší v Evropě s výrazně žlutohnědou budovou se jménem Sukiennice. Kdysi se zde prodávalo maso, ovoce, zelenina, dnes jsou tady kůže a kožešiny, drahé šperky ze zlata, stříbra, jantaru a dalšího drahého kamení. Není možno přehlédnout výzdobu nad jednotlivými stánky - historické erby významných polských měst. Dominantou náměstí je socha polského lyricko-epického romantického literáta Adama Mickiewicze, která je obklopena múzami. Pod touto sochou na prostranství dochází často k uměleckým produkcím, od vážné hudby až po breakdance. Krom nadšených diváků z řad Poláků a hlavně turistů jsou tady návštěvníky produkcí na stovky holubů.

Program:
Nejdříve vás průvodkyně provede starým městem, kde královskou cestou dojdete na hlavní náměstí, uvidíte např. Sukiennici, Jagelonskou univerzitu, Chrám Panny Marie s obřím oltářem Wita Stwosze ...
V odpoledních hodinách volný program na nákupy nejen na vánočních trzích v působivé vánoční atmosféře a samostatná prohlídka vybraných pamětihodností .
 
Odjezdy:
 
6,20 hod. Hlučín AN nástupiště č.4 mapa
6,40 hod. Ostrava Poruba autobusová zastávka Rektorát VŠB mapa
7,00 hod. Ostrava parkoviště DKMO mapa
7,20 hod. Bohumín náměstí T.G.M. u Radnice mapa
 
Předběžný program:
10:30 - 14:00 hod prohlídka centra města s průvodcem
14:00 - 17:00 hod volná prohlídka vybraných památek ( Wawelu)a nákupy na vánočních trzích
cca 17:30 hod odjezd zpět do ČR
cca 20:00 hod návrat do Ostravy

Časy jsou orientační, přesné časy určuje průvodkyně na místě. 

 

Cena zahrnuje

  • autobusovou dopravu
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupy do památek
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí

Polsko - Vánoční Krakow

TermínPočet dníCena osobaRezervace
10.12. - 10.12.20231690 Kčtermín obsazen